Paar sõna homotoksikoloogiast.

Homöopaatiaga ühel või teisel kujul on tänaseks, alates 1796. aastast, mil dr Samuel Hahnemann kirjalikult selle raviviisiga esmakordselt esines, intensiivselt tegelenud paljud inimesed üle maailma. On loomulik, et vastavalt nende inimeste võimekusele ja arusaamistele on tekkinud erinevad homöopaatiaga rohkem või vähem seotud suunad. Mitmed neist ei rakenda üldse homöopaatia põhiprintsiipe, aga nad kasutavad nimetust, mis on kaudselt sarnane homöopaatiale. Üks selline on näiteks homotoksikoloogia.

Homotoksikoloogia ei ole homöopaatia ning on väga palju hullem kui tavameditsiini vahendid. Sest ravimitele, mida kasutatakse, ei ole tehtud raviainekatsetusi. Sest kasutatakse homöopaatiliste raviainete valmistamise tehnoloogiat, kuid segatakse kokku erinevad raviained. Sest kasutatakse väga suuri annuseid. Jne.

Homöopaatilised raviained ei ole lihtsalt ained – iga raviaine suudab tekitada haiguse, kas lihtsamat sorti viirusinfektsiooni moodi haiguse, tugeva ja kestva valu või näiteks tõsise meelehäire, kui neid raviaineid valesti kasutatakse. Asjaolu, et me kohe haigestumist ei märka, ei tähenda, et haigestumist ei toimu.

Ravimine homöopaatiaga seisneb selles, et haiguse ajal antakse inimesele juurde haigust (mille tekitab raviaine), just seetõttu on oluline rangelt kinni pidada sarnasuse printsiibist ehk Simile seadusest ning kõigist teistest seadustest ja reeglitest.

Kui Ülle Liivamägi raamatu „Homöopaatia. Traumade Materia Medica“ ning Henno Nurmsalu, dr Triin Lepa ja Kadi Altdorfi artiklite põhjal ei suuda inimene vahet teha homöopaatial ja homotoksikoloogial, siis palun eemale hoida igasugusest homöopaatiale pretendeerivast raviviisist või ravivahendist! Selliste asjade „proovimisel“ võib olla liiga kõrge hind.

Mari Kalkun

Loe samal teemal veel:

Homöopaatiline gripiravi – kas toimib või mitte? Vastulause artiklile I. Henno Nurmsalu. 19.03.2014
Homöopaatiline gripiravi – kas toimib või mitte? Vastulause artiklile II. Triin Lepp. 19.03.2014
Homöopaatiline gripiravi – kas toimib või mitte? Vastulause artiklile III. Kady Altdorf. 19.03.2014. 

Mis on homöopaatia ja mis ei ole homöopaatia? 26.03.2014