nui

“Vaktsineerimine“ (õigem on kasutada mõistet ennetamine) homöopaatilise raviainega muutub võimalikuks juhul, kui konkreetne haiguspuhang võtab epideemia kuju. Epideemiaga on tegemist juhul, kui lisaks samale haigustekitajale on ka kõikide haigestunute haiguspilt väga sarnane ning homöopaatiline raviaine on kõigil üks ja seesama.

Tõsiasi, et raviaine on kõikidel haigetel sama, tuleb ilmsiks seejärel, kui homöopaadini jõuab juba mingi hulk sama haiguse põdejat ja ta neist igaühe individuaalse ja täpselt peensusteni ära kirjeldatud sümptomite pildi alusel on leidnud, et igaühe jaoks on õigeim (sarnaseim) raviaine täpselt üks ja seesama. Andes nüüd nakatunuga kokkupuutunule sedasama raviainet, me piltlikult öeldes tekitame talle sisse teatud kunstliku haiguse fooni, mille vastu võitluseks organism end mobiliseerib ning väga sarnase loomuliku haiguse puhkemist enam ei võimalda – selliselt on võimalik haigestumist ennetada.

Eestiski on tõepoolest esinenud epideemilisi sarlakipuhanguid, mispuhul on erinevate haigete sümptomipiltide jaoks olnud sarnaseim raviaine just Belladonna ning seda ainet on saadud ka ennetamiseks kasutada.

Praeguse sarlakipuhangu puhul on aga erinevate haigete sümptomipildid olnud oma detailides sedavõrd erinevad, et neist igaühe jaoks on õigeks (sarnaseimaks) osutunud väga erinevad homöopaatilised raviained. Seega ei saa praegu “õiget” kaitsvat kunstlikku haigusfooni läbi homöopaatilise vaktsineerimise haigusest ohustatud inimesele ei Belladonna ega ka mingi teise homöopaatilise raviainega tekitada, kuna lihtsalt ei ole mingit kindlat haiguspilti, mille poole püüelda.

Kerli Tomingas
Sternum Koolituse homöopaatia õpilane

Toimetaja märkus: Mida kõrgem on praegu (12.05.2015) “vaktsineerimiseks” kasutatava Belladonna potents, seda raskemini mõistetavad ja lahendatavad on järgnevad haigestumised.

Loe veel: