Ajakirjas Tervisetark nr 3 (5) märts 2014 ilmus artikkel “Homöopaatiline gripiravi – kas toimib või mitte?” Artikli põhilugu on sellest, et naine otsustas gripilaadset viirust ravida apteegist ostetud Gripp-Heeliga ning sai selle tulemusena keskkõrvapõletiku ja antibiootikumikuuri. Esitame siinkohal homöopaatia praeguste õpilaste arutelud artikli teemal.

Kolmandana Kady Altdorfi arutelu lühendatud versiooni.

Jutumärkides on toodud väljavõtted artiklist.

“Homöopaatiline gripiravi.”  Homöopaat ei ravi grippi. Homöopaatiline ravi ei ole diagnoosipõhine.
“Homoöpaatia viis kuulmise.” Homoöpaatia? Hea, et ellu jäi.
“Homöopaatilised ravimid.”  Homöopaatilised raviained.
“Homöopaatilised ravimid sisaldavad toimeainet vaid kaduvväikeses koguses, vaid nii öelda molekulitasandil?”
Heel toode Gripp-Heel sisaldab: Aconitum napellus D4, Bryonia D4, Lachesis mutus D12, Eupatorium perfoliatum D3, Phosphorus D5, lisaks: magneesiumstearaat, laktoos. Annustamine: 1tbl. Iga 15 min. Järel 2h. Jooksul.
Tegemist ei ole homöopaatiaga, tegemist on homotoksikoloogiaga.

Homöopaatiline raviaine on aine, millega on tehtud raviainekatsetused tervetel inimestel.
Kas Gripp-Heel kompotiga on tehtud ravianekatsetused?

Homöopaatiline raviaine ei valita mitte kunagi diagnoosi põhiselt. Raviane valitakse, võttes arvesse inimese individuaalsed erilised sümptomid. Selliste sümptomite äratundmine vajab tööd ja kogemust. Samamoodi annustamine: ainet ei korrata mitte kunagi samas potentsis, sest kasu asemel kahju võib tekkida hetkega. Põhjus on lihtne – iga raviaine suudab ise haigust tekitada. Haiguse ajal antakse niisiis inimesele juurde haigust, just seetõttu on oluline rangelt kinni pidada sarnasuse printsiipi ehk Simile seadust. Selle loodusseadus viib selleni, et , annate Te kehale sisse veel ühe haiguse ning kasu asemel saate suure kahju. Haigele inimesele ravianekatsetuse tegemine on  keelatud!

“Mõnel inimesel võivad apteegi käsimüügist ostetavate homöopaatiliste preparaatide puhul ravitulemused kehvaks osutuda, sest puudu võib jääda patsiendi individuaalsuse arvestamisest.  Tõhusamaks raviks on vaja individuaalset lähenemist. Apteegi käsimüügirohi, kuigi üldjuhul kasulik preparaat, ei tarvitse igaühel alati täiuslikult mõjuda.”

Homöopaatias ei ole preparaati, preparaat on algmaterjal.  Homöopaatilist raviainet ei ole võimalik määrata ilma anamneesi võtmiseta ning on kuritegu määrata raviainet  inimesele, kelle jälgimine peale raviaine määramist ei ole võimalik.  Apteegis müüdavad tooted ei ole homöopaatilised raviained, sest  antud „kompottidel“ puuduvad raviainekatsetused. Individuaalsuse arvestamine siin ei aitaks. Lisaks tekib küsimus, mis on tõhus ravi? Kas tõhus ravi on see, kui valu võetakse ära? Homöopaatiline raviaine ei ole apteegi käsimüügirohi. Ohutum on kasutada akadeemilise meditsiini poolt kasutatavaid ravimeid kui valesti valitud, aga veel hullem, õigesti valitud aga valesti annustatud ja manustatud homöopaatilist raviainet.

“Neid preparaate ei saa üle tarbida. Need ei kuhju organismis, kuna on sellised, et keha suudab üleliigse kahjustusteta elimineerida.”

Tegelikkus on see, et valesti kasutatav homöopaatiline raviaine võib viia haige inimese väga kiiresti teise ilma, rääkimata paanikahoogudest, segasusseisunditest, lisavaludest ja muust taolisest. Piisavaks koguseks võib osutuda juba 1 tilk raviainega vesilahust.

Kady Altdorf, 19. märtsil 2014. aastal

Loe samal teemal veel:

Homöopaatiline gripiravi – kas toimib või mitte? Vastulause artiklile I. Henno Nurmsalu. 19.03.2014

Homöopaatiline gripiravi – kas toimib või mitte? Vastulause artiklile II. Triin Lepp. 19.03.2014

Homöopaatiline gripiravi – kas toimib või mitte? Vastulause artiklile III. Kady Altdorf. 19.03.2014.