Järgnev on iirisejuure loo kirjutanud pere avalik vastus Looduspere OÜ esindaja poolt e-perekooli toimetusele saadetud kirjale.

———————

Lugupeetud proua Pille-Riin Özmen!

Antud artikli eesmärk ei olnud kedagi süüdistada, vaid teavitada, et selline juhtum on aset leidnud. Seetõttu ei olnud avaldatud ka, kust meie oma iirisejuure ostsime. „Looduslik“ on tänapäeval müügiargument, mille abil müüakse kõike. Meil kõigil on oluline mõista, et „looduslik“ ei tähenda automaatselt „ohutu“ ega „tervislik“. Ka ussilakk on looduslik, samuti valge kärbseseen, mõlemad kasvavad ka meie ökoloogiliselt puhtas metsas.

Väidate, et pole varem iirisejuure kasutajatelt sellist tagasisidet kuulnud. Võib-olla sellepärast, et keegi neist kasutajatest pole varem lihtsalt kahte asja kokku viinud? Ka meie ei oleks suutnud seda seost märgata, kui kogenud homöopaadid poleks teadnud, et selliseid sümptome on kirjeldatud Iris versicolor’i raviaine pildis. Kuigi loetelu kõigist selle aine sümptomitest küündib tuhandeni, ei tähenda see, et iga juhtumi korral need kõik oleksid esindatud. Samuti pole kindel, et kõik meie lapsel kirjeldatud sümptomid on seotud iirisega. Need olid kirjeldatud juhuks, kui veel keegi on midagi sarnast kogenud. Oluline on see, et meie lapse seisund on nüüdseks, peale selle seoseni jõudmist ja peale vastavat tegutsemist, muutunud. See on ka põhjus, miks julgeme ja peame vajalikuks sellisest seosest kirjutada.

Nagu Te isegi nõustute – iirise juur VÕIB OLLA üks neist põhjustest. Kui selline võimalus on olemas, tuleks antud vahendisse suhtuda ettevaatlikusega. Seda, ma oletan, teab iga ravivahenditega kokkupuutuv inimene, et kõik, mis suudab teha head, suudab teha ka halba. Kas võimalike ohtude mainimine on laimamine?

Ökoloogiline eluviis hõlmab endas mitte ainult mahetoidu ja -toodete tarbimist. Selles sisaldub ka säästlikkus ja vastutus keskkonna ja kaasinimese ees. Kindlasti ei kuulu ökoloogilise eluviisi propageerimise juurde selle või teise toote võimalikest ebameeldivatest mõjudest vaikimine. On kurb tõdeda, et kui keegi viitab võimalikule seosele pakutava toote ja vaevuste vahel, siis seal lõpeb ka ilus ideaalmaailm ja algab karm äri. Selle asemel, et infot tervitada nähakse hirmutajat inimeses, kes julgeb oma kogemustest rääkida. Ei häbeneta ka tausta teadmata kasutada solvavaid vihjeid tema kogenematusele ja tema lapse „ebanormaalsusele“. Ollakse mures selle pärast, et kahju saab müüdav toode. Kuidas ei pane muretsema, et kahjustada võis saada inimene?!

e-perekool