Eelmisel reedel, 5. aprillil 2013. aastal avalikustas erahaigla Fertilitas otsuse lõpetada sünnituste vastuvõtt. Toome teieni Ülle Liivamägi tänukirja doktor Ivo Saarmale.

Teade Fertilitase sünnitusosakonna sulgemisest käivitas minus palju mälestusi ning mõtteid. Tundsin, et pean Sulle kirjutama. Ma ei hakka pikalt heietama – Sa oled Eestis üks väga väheseid arste, kes on suutnud tõeliselt natukenegi mõista sünnitavat naist tema vaevas. Tegid omalt poolt kõik endast oleneva ja võib olla isegi ka olenematu (kõike ma ju ei tea ning ei peagi teadma), et need naised, kes asetavad kõrgemaid nõudmisi nii endale kui ka teistele, saaksid probleemideta sünnitada.

Me ei teinud otseselt koostööd, kuid teadsin alati, et võin rahulikult oma naised Fertilitasse saata. Kui naine oli end korralikult ette valmistanud, sai ta Fertilitases täpselt sellise sünnituse, milleks ta oli valmis. Ühegi teise Tallinna sünnitushaigla kohta ei saa ma seda öelda.

Fertilitase sünnitusmaja uste kinnipanekuga lõppeb üks ajajärk. Mul on sellest ääretult kahju. Arvan, et teist sellist sünnitusosakonda Tallinnasse ei tule. On palju naisi, kes on väga tõsiselt suhtunud sünnitusse ja end hästi ettevalmistanud. Teistes sünnitushaiglates oleks nad värvilisteks tembeldatud (rohelisteks või kes teab mis värvi veel). Fertilitases said nad pakkuda oma lapsele kõige suuremat kingitust, mis neil anda on – head sünnitust. Ja seda ilma personali lisakommentaaride ning koha-kättenäitamiseta.

Lõpetuseks. Ma millegipärast arvan, et nii mõnigi Harjumaa naine, kes on Fertilitases sünnitanud, võib kaaluda mõtet, kas üldse lapsi rohkem sünnitada. Sellest peaksid juba mõistma, kui tähtis oli  Fertilitase sünnitusosakond. Suured tänud Sulle selle tohutu töö eest ja selle eest, et Sul on südant ning mõistmist näha sünnitavat naist!

Aitäh!

Ülle Liivamägi

10. aprillil 2013. aastal

loe e-perekoolis veel:

Sünnitus