Ilmub esimene eesti homöopaadi poolt kirjutatud raamat homöopaatiast!

4. aprillil ilmub esimene eesti homöopaadi poolt kirjutatud raamat homöopaatiast. Raamatu autor Ülle Liivamägi on üks esimesi homöopaate taasiseseisvunud Eestis. Tänasel päeval on Ülle Liivamägi Perekooli / OÜ Sternumi juures töötavad terapeudid ainsad, kes tegelevad saksa klassikalise homöopaatiaga, nii nagu selle ravimeetodi on loonud Samuel Hahnemann.

Oma raamatu sissejuhatuses ütleb autor Ülle Liivamägi, et ta poleks seda raamatut hakanud kirjutama, kui selleks poleks teda sundinud aeg, milles elame. Nimelt on praeguseks välja tulnud väga palju inglisekeelseid või erinevatest keeltest eesti keelde tõlgitud käsiraamatuid, kus õpetatakse, kuidas homöopaatiat tarvitada. Need nõuanded ei lähe enamuses kokku klassikalise homöopaatia põhitõdedega, nii nagu need on kirja pannud homöopaatia alusepanija dr. Samuel Hahnemann. Homöopaatia ei ole laste liivakast, kus „terakestega“ mängides losse võib ehitada. Homöopaatia on ravikunst!

Kui Ülle Liivamägile hakkasid 1990. aastatel selguma homöopaatia põhitõed ja selle distsipliini kordumatus ning suurus, tundis ta, et peab seda jagama ka teiste emadega. Mitte selleks, et emad oskaksid lapsi ravida, vaid selleks, et nad mõistaksid seda, kui lapsel on halb. Laps oma jorisemisega ja virisemisega ei taha käia emale-isale närvidele, vaid tegelikult hüüab appi kogu oma suures vaevas. Lapsel puuduvad vahendid, et mingil teisel moel näidata oma keha ja hinge häiret.  Lapse eesmärk ei ole kiusata oma ema ja isa. Et emad seda paremini mõistaksid, hakkas Ülle Liivamägi õpetama naistele homöopaatia algtõdesid ja lihtsamal tasemel Materia Medicat. Paraku naised ei mõistnud seda ning hakkasid iseseisvalt hoopis lapsi ravima, tekitades teadmatusest ohtlikke olukordi. Homöopaatia on väga võimas raviviis, suutes taastada inimese tervise, kuid ta nõuab nii homöopaadilt kui ka patsiendilt kõrget intellekti.

Üldsuses on levinud arvamus, et homöopaatia pooldajad vastandavad ennast tavameditsiinile, kuid Ülle Liivamägi sõnul oleks suurim võimalus selles, kui me suudaksime inimeste ravimises teha koostööd kõrgel professionaalsel tasemel. Nii nagu see toimub mitmes teises Euroopa riigis.  Tavameditsiinis töötavate arstide kõrge professionaalsus on äärmiselt oluline. Ravi seisukohast on määrav, et arstid tõeliselt valdaksid oma eriala. Ainult need inimesed, kes on oma ala tõelised meistrid, soovivad ja suudavad teha koostööd.

Mõned aastad tagasi palus üks Eesti kirjastus olla Ülle Liivamägil konsultant nende homöopaatia raamatu tõlkele inglise keelest. Tekstiga tutvudes sai ta aru, kui palju väära informatsiooni tuleb Eesti lugejani. Ta keeldus sellest tööst, sest raamatus kirjutatu oli lausvale.

Sai selgeks, et tal ei ole võimalik enam vait olla ning tuleb laiemale avalikkusele anda teada, mis tegelikult homöopaatia on ning kuidas professionaalne homöopaat tegutseb. Need olid raamatu „Homöopaatia. Traumade Materia Medica“ kirjutamise ajendid. Mis selles raamatus täpsemalt kirjas on, sellest loe juba raamatust.

e-perekool

3. aprillil 2013. aastal

Ülle Liivamägi homöopaatia raamat

Ülle Liivamägi “Homöopaatia. Traumade Materia Medica” Sternumi e-poes

Loe e-perekoolis vee: